Benfotiamin – nejlepší přítel pro vaše záda | 31 října 2018

Vitaminy skupiny B, zejména trojkombinace vitaminů B1, B6 a B12, vyživují poškozené nervy zad, a tak pomáhají léčit samu příčinu bolesti zad. Dnes si podrobněji představíme derivát vitaminu B1 (thiaminu) benfotiamin, který příznivě působí na nervový systém a proti únavě.

Jak se vitaminy do těla vlastně dostanou?

Jednou věcí je vitaminy do těla dostat, druhou pak to, jak tělo vitaminy využije. Důležitou vlastností vitaminů je jejich rozpustnost, protože jejich pozitivní účinky a využitelnost v těle souvisejí právě s tím, v jakém prostředí se rozpouštějí. Jsou vitaminy hydrofilní, které se rozpouštějí ve vodě, a pak vitaminy lipofilní, rozpustné v tucích. Ty, které se rozpouštějí ve vodě, se v těle moc dlouho neudrží, jejich podstatná část je totiž vyloučena močí, a organismus je tak musí neustále doplňovat. Naopak vitaminy rozpustné v tucích, mezi které spadá právě i náš derivát vitaminu B1 benfotiamin, pronikají do buněk snadněji, protože buněčný obal tvoří tukové části. Voda s tukem se hůř spojí, tuk s tukem se ale snáší dobře. Když tělo tyto vitaminy vstřebá, k cílovým buňkám se dostanou beze ztrát.

Zázrak jménem benfotiamin

V tuku rozpustný derivát vitaminu B1 benfotiamin je tedy pro naše buňky skutečně něco jako malý zázrak. Navíc tento derivát zvyšuje až o 400 % hladinu enzymu, který je odpovědný za přeměnu škodlivých látek (které vznikají v důsledku látkové přeměny) v látky neškodné. A to je velmi důležité, protože pokud nejsou tyto látky pravidelně odstraňovány, začnou se v těle zplodiny látkové výměny hromadit (například okolo utlačovaného nervu v důsledku vyhřeznuté ploténky), což pro nás znamená další bolest. A právě benfotiamin ji účinně pomáhá odbourávat.

pár

Kde benfotiamin najít?

Benfotiamin v žádném jídle ani pití nenajdeme. Je nutné se po něm poohlédnout v lékárně a žádat lék, o kterém si můžeme být jisti deklarovaným obsahem účinných látek. Ten je v nich relativně vysoký – důraz se klade na zajištění účinnosti a bezpečnosti léku. Léky, ve kterých je vitamin B1 obsažen v mimořádné formě benfotiaminu (například lék milgamma® N cps*), přitom využijete nejen při onemocněních, jež vyplývají z poškození periferních nervů, ale také při pásovém oparu či premenstruačním syndromu. Benfotiamin také přispívá k normální činnosti srdce a energetickému metabolismu, podporuje přeměnu energie a brání únavě.

*Lék milgamma® N cps je na vnitřní použití. Pečlivě si přečtěte příbalovou informaci. O použití léku se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

90denní výzva

Stáhněte si ebook s 90 dny aktivit pro zdravá záda.

Stáhnout

Sledujte nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování kvality obsahu a jeho dalšího šíření na této stránce používámé analytické nástroje služeb Google a Facebook. Prosíme tedo a váš souhlas s jejich užíváním. Úplné znení podmínek sběru údajů.