dr_fialova

„Akutní bolesti se můžete zbavit díky úlevové poloze, ale také pomocí přípravků, které obsahují bylinné éterické oleje (silice).”

Odborná garantka: PharmDr. Silvia Fialová, PhD.

VAXICUM®

 

Vaxicum

 

 

Relaxační krém

Bolí vás záda nebo máte ztuhlé svalstvo rukou, nohou a zad? Jste unavení po sportu, či fyzické námaze?

Příčinou jsou zejména zánětlivé a degenerativní procesy spojené se stárnutím organismu nebo úrazy, či přetížení svalstva. Na rychlou úlevu od bolesti namáhaných svalových partií jsou účinné přípravky s obsahem éterických olejů (silic) a jejich složek.

Účinnou kombinaci kafru a éterických olejů z rozmarýnu, levandule a hřebíčku obsahuje regenerační mast Vaxicum®, díky čemuž zlepšuje prokrvení v místě bolesti a pomáhá při bolestech pohybového aparátu.

Kafr, Rozmarýn, Levandule, Hřebíček

Kafr je spolu s mentolem nejznámější složkou éterických olejů (silic), přičemž má výrazný analgetický (proti bolestivý) účinek. Využívá při bolestech svalů, revmatismu, oparech, hemeroidech a osteoartritidě.

Mezi nejúčinnější éterické oleje (silice) patří éterické oleje z rozmarýnu, levandule a hřebíčku. Jednou z majoritních složek rozmarýnového éterického oleje je právě kafr.

Klinické studie prokázaly účinnost levandulového éterického oleje při lumbalgii a pooperačních bolestech. Éterický olej z hřebíčku s obsahem eugenolu zase přináší lokální anestetický účinek.

rtemagicc_bylinka_1-png

rtemagicc_bylinka_2-png

rtemagicc_bylinka_3-png

rtemagicp_bylinka_4

Okamžitá úleva

První pomocí pro trpící záda je poloha, při které si lehnete na záda a položíte si nohy například na židli. Hřbet je v této poloze zatěžován jen na 20 % oproti poloze ve stoje.

Nejméně zatěžující poloha

rtemagicp_zena1

Pozor na analgetika

Léky proti bolesti sice přinášejí úlevu, ale jen na chvíli. Neřeší totiž příčinu vzniku bolesti. Důležitá je trvalá změna životního stylu a dlouhodobá výživa nervů zad.