Tyto pomocníky se vyplatí mít doma – uleví od bolesti zad | 11 září 2020

Alespoň jednou za život trpí bolestmi zad až čtyři lidé z pěti. Akutní bolest zad nás tak může přepadnout zcela nečekaně. Není třeba hned panikařit, zvládnout ji můžete i sami. Aby si na vás bolest nepřišla, vyplatí se proto mít doma pro všechny případy několik “pomocníků”, kteří nezaberou moc místa a dokážou nejen bolavým zádům ulevit. 

Overball

Použitím overballu podpoříte správné držení těla při sezení za stolem. Skvělým pomocníkem vám tak bude nejen doma, ale i v kanceláři. Zejména, pokud trávíte celý den sezením u počítače. Tlakem overballu totiž dochází k stabilizaci dolní části zad a tím tak k napřímení trupu jako celku. Overball můžete využít také na lehké cvičení nebo protažení během dne. Zkusit tak můžete cviky na uvolnění přetížených částí těla ale i na posílení oslabeného svalstva. 

Tip: Až budete po několika hodinách sezení za stolem cítit, jak vám tuhne krční páteř, zkuste cvik na protažení a uvolnění. Jak na to? Napůl nafouknutý overball držte v obou dlaních za hlavou. S výdechem mírně tlačte hlavu do overballu a směrem nahoru. Narovnávejte páteř. Rukama overball fixujte a netlačte proti hlavě. 

Pěnový válec 

Pěnový válec neboli roller je sportovní automasážní pomůcka, kterou můžete využívat nejen na uvolnění svalů zad, ale i krku, hrudníku nebo horních či dolních končetin. Jednoduše si na něj lehnete a “válíte” se po místě, které potřebujete uvolnit nebo prohřát. Procedura může být někdy až překvapivě bolestivá, nenechte se ale odradit. Začínejte velmi opatrně a tlak kladený na masírované místo zvyšujte pouze zlehka. I přes tuto bolest je však válení na válci velmi příjemné a návykové, a pokud si z něj uděláte pravidelnou rutinu, uvidíte, že vám svaly poděkují. A jak vybrat ten pravý? Plášť válce může být buď hladký, nebo s výstupky, které simulují dotek plochy nebo špiček prstů. Nejkvalitnější válce mají povrch rozdělený tak, abyste si vždy mohli vybrat, kterou jeho část chcete používat.

Hřejivý polštářek 

Termo polštářek přináší úlevu při bolestech krční páteře, šíje, ramen, dokáže uvolnit ztuhlé svalstvo i ulevit od stresu a napětí. Vybírat můžete z několika druhů – bederní polštářek, polštářek za krk, plněný gelovými kuličkami nebo třešňovými peckami. Ty jsou velmi oblíbené i díky tomu, že se náplň krásně přizpůsobí tvarům těla a pecičky navíc danou oblast příjemně promasírují. Třešňové pecky mají navíc vynikající schopnost akumulovat teplo a dokonale prohřejí problémové partie. Polštářek se snadno a rychle nahřeje v mikrovlnné troubě a rovnoměrně vyzařuje blahodárné přírodní teplo. Využít ho lze také před masáží, rehabilitací nebo v domácím prostředí pro běžnou relaxaci unavených partií těla po náročném sportovním výkonu. 

 

První pomoc při bolesti zad v domácích podmínkách

Stáhněte si ebook s 18 tipy pro zdravá záda.

Stáhnout

Sledujte nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget