Víte, jak vybrat dámský batoh na každodenní nošení, aby záda netrpěla? | 20 září 2019

Batoh už dávno nepatří jen mezi výbavu turistů, ale je stále oblíbenějším módním doplńkem. Není divu. Na rozdíl od jiných typů tašek ho můžeme nosit pohodlně na zádech, vejde se do něj celý arzenál věcí a hodí se pro každou příležitost. Jak ale vybrat batoh, aby vás z něj po několika metrech nebolela záda, byl vhodný pro každodenní nošení a mohli jste do něj vše pohodlně naskládat? Přečtěte si naše rady. 

Kabelka už zachránila život mnoha ženám, její pravidelná společnost však může být občas spíš na obtíž. V ruce často překáží a nošení na jednom rameni celé naší výbavy může způsobit dlouhodobé bolesti zad. Kam ale všechny nezbytnosti uložit, když je nechceme nosit po kapsách? Jasnou volbou je dámský batoh. Nejenže je praktický a umožní nám mít neustále volné ruce, ale především dopřeje oddych našim zádům. Nemusíte se bát, že byste si nevybrala ten svůj, nabídka je opravdu široká.

S výběrem si dejte načas 

Nejprve si ujasněte, na co přesně budete batoh potřebovat. Od toho se odvíjí materiál a potřebná velikost, z nichž budete vybírat. Jiný batoh budete potřebovat na každodenní nošení do práce, jiný jako stylový doplněk místo kabelky a úplně jiný typ batohu na výlety do přírody. Nezapomínejte ale ani na to, že to jsou hlavně vaše záda a ramena, jež batoh ponesou, neberte proto první, který vám padne pod ruku, ani ten nejlevnější, ale vybírejte pečlivě. Při výběru batůžek důkladně vyzkoušejte, abyste si byli jistí, že vám sedí a popruhy se vám nezařezávají ani vás netlačí. Také je důležité, aby měl batoh zpevněný zádový systém. Ten napomáhá držet stabilitu, a nenamáhá tak záda. Batoh zbytečně nepřetěžujte, dodržujte jeho váhový limit. Snadno se vám tím může zničit – a i vy budete za chvíli potřebovat pomoc fyzioterapeuta.  

Potřebujete-li někam schovat jen pár drobností jako klíče, mobil a peněženku, bude pro vás ideální malý elegantní batůžek. Skvěle ho využijete jak při přesunu do práce, tak pro volný čas s přáteli. I ten ale nejprve vyzkoušejte. Pokud při sobě nosíte neustále notebook, vyberte si takový, který je na přenášení notebooku speciálně určený a má ergonomicky řešenou zadní část. Přesvědčte se, že se vám do něj počítač opravdu vejde a sedí vám na zádech pohodlně. Pamatujte, že tím svým zádům prospějete mnohem víc než taškou přes rameno, i když je sebevíc stylová. 

Batoh je třeba vybírat pečlivě

S batohem na míru i do přírody

Rádi si od ruchu velkoměsta odpočinete v přírodě? I na turistiku, méně či více náročnou, si můžete vybrat batoh určený přímo pro ženy. Tyto batohy mají zkrácenou zádovou část, a ta tak na ženská záda sedí jako ulitá. Něžnější bývají i barevné kombinace, a tak s batohem skvěle doladíte svůj sportovní outfit. 

Náš tip: Pokud plánujete větší výlety, slušný výběr najdete i mezi batohy s velkým objemem či mezi krosnami. Vybírejte však mezi těmi dámskými, jejich zádový systém a ramenní popruhy jsou navrženy tak, aby anatomii ženského těla maximálně vyhovovaly.

 

90denní výzva

Stáhněte si ebook s 90 dny aktivit pro zdravá záda.

Stáhnout

Sledujte nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget